Altunkaya Şirketler Grubu merkezi Gaziantep’te bulunan ve birçok alanda faaliyet gösteren dev bir işletmedir. Gıda sektöründen Ambalaj ve içecek sektörüne, sağlık ve temizlik sektöründen tarım ve hayvancılık sektörüne kadar birçok alanda Türkiye’yi dış pazarlarda temsil etmektedir.

 

 

 

 

200’e yakın çalışanı olan Altunkaya Şirketler Grubu 1980 yılından beri Türkiye’ye değer katmakta ve sürekli büyüyüp gelişmektedir.

Faaliyetlerinin büyük bölümünü ihracat kanalında sürdüren Altunkaya Şirketler Grubu, elliden fazla ülkeye satış yapmakta ve ülke ekonomisine katkıda bulunmaktadır.

Özellikle Orta Doğu pazarında sahip olduğu markaların çoğu pazar lideri olan Altunkaya Şirketler Grubu bu ülkelerde Türkiye’nin en önemli ve güvenilir temsilcilerinden birisi olmuştur.,

ÇÖZÜM

Proje:  Ambalaj, Sağlık, Gıda Fabrikaları ve Teknik Depolarında

Hammadde Kabul, Hammadde Kalite Kontrol, Depoya Yerleştirme, Üretime Çıkış, Üretimden Yarı Mamul/Mamul Giriş, Özel Mamul Sevk senaryoları, Tedarik Zincir Süreç Otomasyonu kurulmuştur.

Netsis ile Online Entegrasyon sağlanmıştır. FSMobility üzerinden yapılan her operasyon Depolar arası Transfer fişleri, Üretime çıkış ve giriş fişleri, Giriş ve Çıkış İrsaliye bilgileri, Online olarak Netsis’e kayıt edilmektedir. Mamul ürünlerinin ve yardımcı malzemelerin ağırlık bilgileri Baykon teraziden alınmaktadır. Tartım bilgilerinin FSMobility’e otomatik düşmesi için Baykon terazisi ile Entegrasyon yapılmıştır. Bunun sonucunda her okutma sonrasında tartım bilgileri FSMobility’e güncel gelmektedir. Hammadde ve Mamul ürünlerin basılan EAN-13 standardında ürün etiketi FSMobility üzerinden okutularak kontrollü çıkışı sağlanmaktadır.

Hammadde ve Mamul ürünlerin İzlenebilirliği FSMobility Sağlıyor!

Proje;  Hammadde kabulünden, mamul ürünlerin üretimden sevkiyata kadar olan süreçlerin Barkodlu olarak online takip edilmesidir. Proje Netsis ile online entegre çalışmaktadır.

  • Projede Motorola El terminali ve forklift terminalleri, kullanılmıştır.
  • Wireless alt yapıda Motorola Access pointler,
  • Etiketlemede Datamax 4205 barkod yazıcılar tercih edilmiştir.