FSMobility İTS

H1 FSMobility İTS

İlaç Takip Sisteminin yayınladığı mevzuata uygun olarak ilaç üzerine karekod basımını sağlar. Basılan karekodların üretim veya ithalattan başlayarak geçtikleri her noktada hem ürün varlık kontrolü yapar hem de online olarak ITS sistemine bildirimleri gerçekleştirerek ilacın izlenebilirliğini sağlar.

İlaç Takip Sisteminin şart koştuğu Üretim, İthalat, Üretici/İthalatçı firma satış, Ecza deposu satış, Mal alım onayı,Deaktivasyon, Mal Alım İadesi,ve Mal Satış İadesi bildirimlerini destekler bu sayede hem üretici firmaya hemde ecza depolarına rahatlıkla konumlandırılabilir.

Firmaya Kazandırdıkları Nelerdir?

  • İlaç üzerinen bir karekod numarasının birden fazla basımını kontrol ederek kullanıcıyı uyayır ve bir karekod numarasının birden fazla kez siteme dahil edilmesini engeller.

  • Yan etkisi tespit edilen ilaçlarda tüm partinin hangi ecza depolarına ve hangi müşterilere sevk edildiği raporlanıp ilgili partinin piyasadan hızlıca toplatılmasına imkan tanır.

  • İlaç hareketi karekod’un İlaç Takip Sistemi’ndeki durumu baz alınarak sağlanır. Bu sayede FSMobility ITS ile ITS’in sistemi eşitliği sağlanır.

Sektörler;

FSMobility ITS ile İlaç Takip Sistemi kapsamında takip edilmesi istenen sağlık ürünlerinden ilaçlar ve ilaçlara en yakın ürünlerin ve “Beşeri Tıbbi Ürünler Etiket ve Ambalajlama Yönetmeliği” kapsamına giren ürünlerin takibi sağlanır.

FSMobility ITS program giriş ekranı;

 

EN